Mindfulness bij Yulius

03-02-2012 11:49
0 reacties

GORINCHEM - ,,Gevoelens van plezier en somberheid horen bij het leven. Het is normaal dat die neerslachtigheid na enkele dagen voorbij is. Maar duurt het langer, dan kan somberheid overgaan in een depressie. Daarnaast kunnen allerlei lichamelijke klachten optreden, zoals oververmoeidheid, maagklachten of slapeloosheid vanwege het piekeren."
De afdeling Preventie van Yulius verzorgt binnenkort weer een aantal Mindfulnesstrainingen, waarin deelnemers leren omgaan met pijn, stressklachten, vermoeidheid en depressiviteit. Een woordvoerster vertelt: ,,Door heel bewust de aandacht te richten op waar je mee bezig bent, wordt het rustiger in je hoofd en kun je gepieker verminderen. In de training leer je met behulp van cognitieve technieken en meditatie afstand te nemen van negatieve gedachten."
In Gorinchem start de training op woensdagavond 8 februari. De cursus bestaat uit acht wekelijkse bijeenkomsten van 2,5 uur, waarbij meditatie sterk op de voorgrond staat. Deelnemers moeten bereid zijn dagelijks zo'n drie kwartier hiermee bezig te zijn. Voordat de cursus begint, vindt een kennismakingsgesprek plaats met een van de cursusbegeleiders. Tijdens dit gesprek krijgen deelnemers inhoudelijke informatie. Aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling Preventie, telefonisch te bereiken van maandag tot en met donderdag via nummer 078-6545075 of via e-mail preventie@yulius.nl.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.