
'Aanval op Iran voorbarig'
19-02-2012 15:49
0 reacties
WASHINGTON (ANP) - De hoogste militair in het Amerikaanse leger waarschuwt tegen een aanval op Iran. De economische sancties van het Westen beginnen te werken en daarom ,,vind ik het voorbarig om te beslissen dat de tijd voor de militaire optie is gekomen''. Dat zegt generaal Martin Dempsey in een interview dat nieuwszender CNN zondag uitzendt.
Dempsey laat ook weten dat het Westen zich beter moet voorbereiden op eventueel ingrijpen. ,,Dan gaat het nu vooral om een betere defensieve voorbereiding'', aldus de bevelhebber.
De Verenigde Staten, Europa en Israël vrezen dat Iran in het geheim een atoombom bouwt. Israël zinspeelt daarom op een aanval, Europa werkt aan strengere sancties. Iran zegt dat zijn nucleaire programma alleen vreedzame doelen heeft, zoals het opwekken van kernenergie.
Izaguirre wint 16e etappe Giro
22-05Lichte mannenvier voltooit trilogie in Luzern 22-05Leden GroenLinks kiezen massaal voor Sap 22-05Roeiduo Janssen/Hogerwerf naar Londen 2012 22-05Cijfers VS steunen hoopvolle beurzen 22-05Privédienst voor Donna Summer 22-05Roeiduo Janssen/Hogerwerf naar Londen 2012 22-05Google rondt overname Motorola Mobility af 22-05Cijfers VS steunen hoopvolle beurzen 22-05Vlaanderen start procedure over Hedwigepolder
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
16-05Ontsnapte stier veroorzaakt chaos in Almere 16-05Oefening brandweer draait uit op echte brand 16-05Parijse naaktdanseressen in staking 15-05'Syriërs gedood voor ogen van VN-waarnemers' 17-05Soldaat krijgt na halve eeuw alsnog medaille 15-05Aanleg Rijnlandroute begint in 2014 17-05Yolanthe afgebrand op Twitter 18-05Helderziend varken voorspelt EK-uitslagen 15-05Rommy komt in Passage nog aan de beurt 20-05Tiener jarenlang opgesloten na politieblunderMeeste reacties
19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1 22-05Zedenzaak weer aan bod op rechtbank1






