Richard van Hoek Fotografie
Wim de Ruiter (CDA): ,,We kunnen nu alleen gissen naar de ware reden."

UPDATE bomenkap: 'Ambtenaar had er met de neus bovenop moeten staan'

15-02-2012 07:00
13 reacties

H'VELD-G'DAM - Terwijl de omwonenden op zijn zachtst gezegd verontwaardigd zijn over de plotselinge kap van de bomen aan de Peulenlaan, zijn de politieke partijen redelijk gereserveerd in hun reactie. Stuk voor stuk, op oppositiepartij T@B na, geven ze aan de reactie van het college af te willen wachten.

,,Natuurlijk zetten we vraagtekens bij de gang van zaken, maar ik vind het nu nog te prematuur om er een oordeel over te vellen'', aldus Wim de Ruiter, fractievoorzitter van het CDA. ,,Als de bomen aan de Industriestraat inderdaad onterecht gekapt zijn, is dat een zeer kwalijke zaak, maar we kunnen nu alleen gissen naar de ware reden. Ik heb alle begrip voor de bezorgdheid van de omwonenden. We zetten vraagtekens bij de communicatie naar de omwonenden toe en zullen daar zeker vragen over stellen'', vervolgt hij zijn pleidooi.
Ook Jan Nederveen van de ChristenUnie zegt alle begrip te hebben voor gevoelens van de omwonenden. ,,Maar'', zo zegt hij, ,,U zult toch wel begrijpen dat ik eerst met het college in gesprek wil gaan voordat ik me hierover uitlaat? Ik wil precies weten wat er nu daadwerkelijk is gecommuniceerd naar de burgers toe.''
Kim Putters (PvdA) vraagt zich eveneens af of inderdaad verzuimd is de burgers in te lichten over het besluit om toch alle bomen te kappen. ,,Ik wil weten hoe het zit voordat ik uitgebreid ga reageren. Daarbij komt dat er in deze kwestie nogal wat insinuaties over tafel zijn gegaan in het verleden. Daar wil de PvdA zich verre van houden. Uiteindelijk gaat het hier om de bomen.''
Jan de Vos (SGP) laat zich in soortgelijke bewoordingen uit. Hij kan zich voorstellen dat de betreffende burgers 'moedeloos en verdrietig' worden. ,,Echter: de bejegening richting de wethouder, dat hij incompetent is en dat van opzet sprake is, werp ik verre van me. Dat verdient Boerman niet. Hij handelt integer. Natuurlijk is het wel buitengewoon vervelend dat nu wéér een fout is gemaakt. Wij gaan de wethouder vragen hoe dit precies heeft kunnen gebeuren."

Benhard van Houwelingen (T@B) heeft geen goed woord over voor de manier waarop de raadsleden met de kwestie omgaan. ,,Het college wordt wederom het hand boven het hoofd gehouden en de omwonenden worden in hun hemd gezet." Volgens Van Houwelingen is er óf sprake van een incompetent college óf van een onbetrouwbaar college. ,,Het college moet hier wel consequenties aan verbinden. Ze zijn in hun handelen onbetrouwbaar gebleken."
Alida de Jong-Ambachtsheer (VVD) vraagt zich af met welke opdracht de betreffende hovenier op pad is gestuurd. ,,Onvoorstelbaar dat dit is gebeurd in deze toch al zo gevoelige zaak. De verantwoordelijke ambtenaar had er met zijn neus bovenop moeten staan tijdens het kappen van de bomen, zodat dit kon worden voorkomen." De Jong-Ambachtsheer gaat om opheldering vragen bij de wethouder. Ze wil nog niet zeggen of en welke conclusie zij trekt uit de antwoorden.

Reacties

marcel op 15-02-2012 08:23

Die bomen zijn toch gewoon bewust met dat lekkere spul ingesmeerd (vergiftigd) door de gemeente om later te melden "we wisten niet dat het kwaad kon", ja m'n hoela, elke groenspecialist weet dat. Allemaal met voorbedachte rade om ze lekker makkelijk te kunnen kappen. En de verantwoordelijke wethouders maar lekker de hand boven het hoofd houden. Goed bezig hoor.

Dirk op 15-02-2012 10:18

 Prima dat ze om zijn, einde discussie.
Als het gezeur om een paar bomen het belangrijkste is wat je bezighoud dan neem ik aan dat alle overige wereldproblemen ondertussen zijn opgelost.
Gewoon herinrichten en een paar nieuwe bomen planten en daar van gaan genieten.
Ik zou zeggen houd de toekomstige uitbreidingen lekker ruim en groen, dat is wat mensen willen en leeft ook prettiger.

Robert Philippo op 15-02-2012 11:37

Ben ik met jullie eens Marcel en Dirk. De afspraken met het college, politiek, bewoners en ondernemers in 2009 zijn helder, 'vooraf communiceren' en 'om-en-om abelen'. Het college onderkende dat dit een zeer gevoelig dossier is. Die afspraak is door de gemeente in de loop van 2 jaar eigenhandig veranderd in 'soms vooraf, maar meestal achteraf of geheel niet communiceren' en 'alle bomen omhakken en esdoorns er voor in de plaats planten'. Hierbij zijn dus de afspraakpartners respectloos in hun hemd gezet, hetgeen absoluut niet nodig is geweest. Dat vinden wij bewoners van de Apollostraat incompetent en onbetrouwbaar bestuur, terwijl je weet hoe gevoelig dit dossier is.

Piet op 15-02-2012 13:22

Hiermee geeft het bestuur maar weer eens duidelijk aan dat de burger maar op één moment belangrijk is, bij de verkiezingen en verder niet. Dat is niet alleen in de gemeente maar ook bij de provincie en landelijk.  Als ze eenmaal op het pluche zitten dan hebben ze ...... aan alles en iedereen.
 
 

wim op 15-02-2012 15:42

Vind het ook ronduit schandalig hoe ze de burgers hebben belazerd deze kwestie is vanaf het begin vooropgezet. er is maar 1 optie en dat is als de wethouder niet laf is gewoon opstapt. Zo je burgers beduvelen schandalig en respectloos.

W. de Jong op 15-02-2012 18:57

Beste Robert,
Kan je nog meer kopieren van artikelen?
Volgens mij ben jij altijd zeer goed in verdraaien, ik kan je nog van het verenigingsleven en jij verdraaide alles, ik zou er niet op ingaan waar het toen over ging en bij welke vereniging het was, ieder mens kan fouten maken, er was ook gezegd van dat glycofaat of hoe dat ook heet dat de kans bestaat dat het kon dit stond ook in de krant. Jij heb denk ik hier niks meer over te zeggen want vanuit je huis kan je niet continu naar die hoek kijken het is niet voor jou huis
Ik ben zelf 72 en heb die bomen zien groeien, ik was er vaak huiverig van met de stormen want er kunnen zo takken uitwaaien, ik ben zelf blij dat ze om zijn kan ik eindelijk met veilig gevoel naar mijn zus in sliedrecht fietsen.
Als jij het nodig vind dat die ambtenaren ontslagen worden zoek jij dan voor ze ander werk in deze tijd? ik wil dit niet op mijn geweten hebben.
Hoe verklaar je die emotionele band? is je vrouw eronder bevallen? Jonge bomen mogen er van mij komen dat vind ik mooi om die weer te zien groeien helaas zou ik dat niet lang meer beleven,
en Bernhard ben jij weer bezig met allemaal mooie praatjes te doen zodat je weer je waffel kan laten horen tijdens de campagnes?
Nogmaals iedereen kan fouten maken bij gemeentes word veel langs elkaar heen gewerkt maar daar moet men dus de communicatie mensen een oplawaai geven want die hebben een fout gemaakt hiermee ze hadden het kunnen weten. Ik heb zelf in Rotterdam gewerkt bij de gemeente maar ik heb nu gelukkig mijn pensioen. Je wil niet weten hoe ze daar langs elkaar heen werkten.
Ik hoop dat er een mooier gebied terugkomt want nu zat alles onder de plak als iemand daar zijn auto stal.
Ik denk dat het ook goedkoper is geweest om ze omtehalen want om ze elk half jaar te laten inspecteren kost ook een vermogen.
 
met vriendelijke groet,
 
W. de Jong

Robert Philippo op 15-02-2012 19:44

W. de Jong,
Helaas ken ik je niet. Je mag me wel bellen hoor als je iets met mij wil bespreken en hou mijn vrouw erbuiten want dat is zeer ongepast. Als je over Peulengate wat wil zeggen, verdiep je dan eerst eens in de materie dan kunnen we er verstandig over debatteren.
Groet
Robert Philippo

wilfred op 15-02-2012 20:15

Ik snap al die ophef niet,
iedereen ploegt zijn tuin weleens om? soms is het beter om iets nieuws er te planten, ik vind zelf het prima, mischien komen er mooie bloesem bomen weer terug die vroeger op de peulenlaan stonden. als je ook keek hoe het nu was vond ik het er nog gevaarlijk uitzien als je van dat tussenstuk met je fiets kwam zag je dingen op het laatste moment
en waarom word er allemaal met modder naar elkaar gegooid? Als het niet zint met elkaar moet je  met praten eruit komen, Waarom altijd de media opzoeken? Er is een tijd van dat bomen komen en bomen gaan. zo is het bij de mens ook.
 
 

Martin V op 18-02-2012 00:32

Juist omdat het in de groenvoorziening zo bekend is lijkt het me wel een heel doorzichtige manier van bomen vergiftigen. Als er daadwerkelijk kwade opzet in het spel is had dit op veel minder in het oog lopende manier worden gedaan. Daarbij Is het plan van wethouder Boerman wat hij eerst voor ogen had zonder bomen van de baan. De bestaande bomen zouden worden gehandhaafd en er komen nu gewoon nieuwe. Ik denk dat we temaken hebben met een overijverige groendienst. 
 

Marcus op 19-02-2012 16:37

Wat komt er nu voor terug, parkeerplaatsen of nieuwe bomen?
Wat een lelijk industriegebied, ik ben blij dat ik daar niet werk.
 

Marcus op 19-02-2012 18:27

Fijnstof kost een jaar van uw leven; dat lees ik zojuist in de Gezondgids van de Consumentenbond (februari/maart 2012 nr. 1).
Elk beetje fijnstof extra dat in de lucht komt, leidt tot meer gezondheidsschade (longen, hartproblemen). Fijnstof wordt in Nederland vooral geproduceerd door verkeer en scheepsvaart.
Bomen zijn niet alleen mooi, maar ook zeer goede fijnstofvangers.
 
 
 

Dirk op 20-02-2012 08:18

 @Marcus; Hoeveel fijnstof blaast de A15 hardinxveld in. Ik zou wel eens een objectief rapport daarover willen zien!

Marcus op 20-02-2012 18:11

Rapporten over fijnstof staan op de website van het RIVM
http://www.rivm.nl/Onderwerpen/Onderwerpen/F/Fijn_stof
Ga er maar vanuit dat Hardinxvelders niet echt Alpenlucht inhaleren, dus alle bomen zijn van nut voor een gezond leefklimaat in ons dorpje aan de A15.
 

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.