
Gezondheidscentrum medio 2014 open
16-02-2012 10:00
0 reacties
H'VELD-G'DAM - Als alles volgens plan verloopt kan medio 2014 een Gezondheidscentrum worden geopend op de locatie Giessenschool. In De Ontmoeting van donderdag 16 februari wordt de stedenbouwkundige studie Giessenschoollocatie aan de Stationsstraat gepresenteerd. In het gezondheidscentrum worden huisartsen gehuisvest, een zogenaamde HOED (Huisartsen Onder Een Dak), apotheek, fysiotherapie, psychologie en Rivas krijgt een kantoor. Verder komen er 27 zorgappartementen.
Door Wil Sommeijer
Het complex wordt gebouwd door Omnivera. De gemeente verkoopt de locatie aan Omnivera. De Lange Wei exploiteert seniorenappartementen en Syndion doet dat voor mensen met een beperking.
In juni 2010 heeft de raad groen licht gegeven en inmiddels zijn de meeste intentieovereenkomsten met Omnivera afgesloten. Het stedenbouwkundig plan is getoetst en positief beoordeeld. ,,Dat is belangrijk, want het project moet een goede uitstraling hebben. Het ligt op een markante plek'', verklaarde wethouder Cor de Jong tijdens het persgesprek. Het plan is ook aan omwonenden voorgelegd en besproken met Omnivera. ,,Daar is divers op gereageerd. Sommigen reageerden positief, ander uitten hun zorgen over het bouwvolume en de hoogte. Vanavond (dinsdagavond red.) is nog een gesprek met omwonenden. Omwonenden hebben ook een persoonlijke uitnodiging gehad voor De Ontmoeting van donderdag'', aldus De Jong.
Die zorgen over het volume hebben wel geresulteerd in enige aanpassingen. Er wordt nu uitgegaan van een complex van drie tot vijf verspringende woonlagen, waardoor een minder massale uitstraling wordt verkregen. ,,Het is een ideale locatie'', merkt De Jong op. ,,Het ligt centraal ten opzichte van het openbaar vervoer. Een bushalte vlak voor de deur en de trein op een steenworp afstand. Parkeeruitbreiding wordt langs de spoorlijn gerealiseerd. Overleg daarover wordt gevoerd met NS. Ja, de bomen moeten weg helaas. Maar omdat het complex meer naar achter is geplaatst, is er ruimte voor nieuwe bomen en die zullen er komen.''
Het ontwerpbestemmingsplan kan rond de zomer aan de raad worden voorgelegd en als alles volgens plan verloopt, kan medio 2014 het Gezondheidscentrum in gebruik worden genomen. Waarmee Hardinxveld-Giessendam weer een fraai en functioneel complex rijker is, aldus de wethouder.
10.000 euro beloning in zaak De Waal
22-05Gevleugelde Vrienden 22-05Gevleugelde Vrienden 22-05Tegenvoorstel PvdA voor behoud zwembaden 22-05Dubbel feest 22-05Expressif ro(c)kt 22-05StoutABCrunners klaar voor zesde ... 21-05Wisselende vangsten bij De Alver 21-05Dubbel voor Jaco Vonk 21-05Roodwitte kater vermist
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
16-05'Aannemer beschadigt wortels aantal ...2 16-05Omnivera wacht op Eerste Kamer1 16-05Blokken voor de eindexamens 17-05Jetskitocht vanaf de trailerhelling 17-05Rabobank Merwestroom zet sponsoring ... 19-05Reizigersinformatie in bussen van ...1 17-05Rehobothschool veelvraat tijdens ... 17-05Textielinzameling in Hardinxveld-Giessendam 21-05T@B stelt schriftelijke vragen ... 21-05Vermissing Johan de Waal weer in ...Meeste reacties
16-05'Aannemer beschadigt wortels aantal ...2 16-05Omnivera wacht op Eerste Kamer1 19-05Reizigersinformatie in bussen van ...1










