Foto: Bert Bons

Bijzondere kledingwinkel gaat sluiten

24-01-2012 00:00
0 reacties

ALBLASSERDAM - Kledingwinkel De Schutsehoek aan de Dam 60 in Alblasserdam houdt op met bestaan. Er is op dit moment een opheffingsuitverkoop gaande.

De bijzondere winkel, waarvan de gehele opbrengst telkens trouw overgemaakt wordt naar stichting De Schutse, heeft ruim 25 jaar kleding verkocht in het centrum van Alblasserdam.

'Ik weet niet precies hoe lang we op deze locatie zitten', vertelt Alie van Zanten, voorzitter van stichting De Schutsehoek. 'Eerst hadden we een onderkomen in de kelder van voorheen Huisman Keukens aan de Dam 52. Daar zijn we 26 jaar geleden gestart. Nu mogen we dit pand aan de Dam 60 alweer heel wat jaren gratis gebruiken van de familie Huisman. Maar zij hebben nu een andere bestemming voor ogen met dit pand.'

Alie van Zanten is vanaf het begin betrokken geweest bij de winkel, die begon met de verkoop van cadeau-artikelen, en later overstapte op (nieuwe) kinderkleding, ondergoed en nachtkleding. 'Dat we nu moeten stoppen, dat gaat ons echt na aan het hart. We zijn blij met de tijd dat we hier hebben kunnen zitten. Het was een prachtlocatie in het centrum van Alblasserdam. We hebben twee jaar lang gezocht naar iets soortgelijks, maar dat is er niet.'

De verkoop van kleding heeft in de loop der jaren veel geld opgebracht. De winkeverkoop en de aanverwante activiteiten van de Schutsehoek hebben in totaal in al die jaren ongeveer een miljoen euro opgebracht. Dat geld ging naar De Schutse, een stichting die verstandelijk en lichamelijk gehandicapten verzorgt en uitgaat van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland.

De jaarlijkse verkoopmarkt op het Raadhuisplein zal blijven voortbestaan. Die staat dit jaar gepland op zaterdag 14 april. En de jaarlijkse acties die huis-aan-huis gehouden worden, blijven ook doorgaan of worden zelfs uitgebreid.

'Maar het is heel jammer dat we de winkel moeten stoppen. Want de overheid trekt zich steeds verder terug, en bij De Schutse kunnen ze het geld daarom goed gebruiken.' De opheffingsuitverkoop duurt tot vrijdag 27 januari. De Schutsehoek is geopend op woensdagochtend en vrijdagmiddag en -avond.

Fotobijschrift: Enkele dames van de Schutsehoek, met v.l.n.r. Alie van Zanten, Janny Siereveld en Karin Baan.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Zaterdag 26 mei 2012

09.00 - AFAS SprookjesconcerrtH'veld-G'dam13.00 - Chique for You fashion ...Hoornaar

Zaterdag 02 juni 2012

15.00 - Middagconcert met KleinkoorH'veld-G'dam

Woensdag 06 juni 2012

14.00 - Kinderrommelmarkt ...H'veld-G'dam

Donderdag 07 juni 2012

14.30 - Jubileumconcert De Lange ...H'veld-G'dam

Woensdag 13 juni 2012

19.00 - Gratis cursus ontdekkend ...H'veld-G'dam

Zaterdag 16 juni 2012

09.30 - BUevent WonderlijkH'veld-G'dam

Meer agenda-items >