Roy Hoornweg klasse apart in Hoornaar

25-01-2012 07:49
0 reacties

HOORNAAR - Roy Hoornweg uit Papendrecht was tijdens de opening van het Univé-loopcircuit een paar maten te groot voor de rest van de lopers. Met dik anderhalve minuut voorsprong en een verbetering van zijn eigen parcoursrecord zegevierde Hoornweg meer dan overtuigend.

Bij de dames ging de winst naar de Ambachtse Anne Zijderveld. Een knappe prestatie van beide atleten. Zowel Hoornweg als Zijderveld zijn, na veel blessureleed, op de weg terug.

Bovendien waren de weersomstandigheden verre van ideaal in het vlakke land van Giessen en Vort. Het regende weliswaar niet, maar de straffe westenwind was niet makkelijk voor het record aantal lopers van ruim 500.

Niet voor Hoornweg. Hij snelde vanaf het startschot weg en had na de eerste kilometer al een flink gat geslagen. De 22-jarige atleet van De Passaat, met coach Addie de Ruiter op de fiets in zijn kielzog, vergrootte zijn voorsprong en gaf die niet meer weg.

De in eerste instantie acht achtervolgers met daarbij Mike Barsaiyan en Wilfred Verhagen (de nummers 1 en 2 van de vorige editie) liepen op gepaste afstand. Bij het keerpunt in het parcours op de Pinkeveersebrug en met nog ruim drie kilometer voor de voeten, lag Hoornweg ongeveer een minuut voor. Hoornweg liep uiteindelijk bijna tien seconden van zijn toptijd uit 2010 af.

'De eerste kilometer ging in 2 minuut 50 heel hard, in het vervolg bleef ik met 3.09 per kilometer ook goed op schema. Nu ik zo goed heb gelopen, wil ik over een paar weken ook naar Schoorl. Het doel dit seizoen is deelname aan het EK voor senioren in Helsinki, net voor de Olympische Spelen. De limiet van 28.40 wil ik in mei halen en dan tussen de grote mannen lopen. Met dank aan Lars Gerritsen en enkele veteranen bij mijn club, zij hebben mij de afgelopen maanden door een moeilijke periode gesleept.'

Anne Zijderveld (28) kende een dito periode. Net bijgekomen van haar inspanningen, legde ze uit waarom. 'Dit was mijn eerste wedstrijd na mijn scheenbeenblessure. Eind november ben ik weer gaan trainen. Ik kwam vandaag duidelijk wedstrijdritme tekort. Ik liep nagenoeg alleen en moest alles zelf doen. Maar ik ben supertevreden, missie 1 is geslaagd. Missie 2 is Ameide, want dit jaar wil ik het loopcircuit winnen. Vorig jaar kwam ik net een wedstrijd tekort.'

Overigens begon de wedstrijd met een mooie minuut stilte, ter nagedachtenis aan Truus Slomp. 'Ruim twintig jaar was Truus betrokken bij de Dirk IV-loop. Kort na de eerste voorbereidingen van deze editie is ze overleden', licht medeorganisator Anja van Geffen toe.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Zaterdag 26 mei 2012

09.00 - AFAS SprookjesconcerrtH'veld-G'dam13.00 - Chique for You fashion ...Hoornaar

Zaterdag 02 juni 2012

15.00 - Middagconcert met KleinkoorH'veld-G'dam

Woensdag 06 juni 2012

14.00 - Kinderrommelmarkt ...H'veld-G'dam

Donderdag 07 juni 2012

14.30 - Jubileumconcert De Lange ...H'veld-G'dam

Woensdag 13 juni 2012

19.00 - Gratis cursus ontdekkend ...H'veld-G'dam

Zaterdag 16 juni 2012

09.30 - BUevent WonderlijkH'veld-G'dam

Meer agenda-items >