
Extra bewaking voor rivierdijken
05-01-2012 09:35
0 reacties
KINDERDIJK - De rivierdijken in de regio worden vandaag (donderdag 5 januari) extra bewaakt. Dat melden Rijkswaterstaat en de Waterschappen.
De waterstanden worden nauwlettend in de gaten gehouden, want het water stijgt harder dan verwacht. In combinatie met de harde storm levert dit een risicovol scenario op.
De Veiligheidsregio en Politie Zuid-Holland Zuid, Rijkswaterstaat en de waterschappen Hollandse Delta en Rivierenland hebben woensdagmiddag overleg gehad over de te verwachte waterstanden in de regio. Waterschap Rivierenland meldde na dat overleg dat er donderdag enkele uren dijkbewaking wordt ingesteld in Groot-Ammers, Sliedrecht en Kinderdijk. In Hardinxveld-Giessendam wordt de dijk in de gaten gehouden vanwege werkzaamheden aan het dijklichaam.
Op basis van de voorspelde waterstanden, zal enige hinder ontstaan in onder meer het buitendijkse gebied van Zwijndrecht (Veerplein en omstreken), Hendrik-Ido-Ambacht (onder andere de Veerweg, einde Grotenoord, Rozand en buitendijkse deel Veersedijk), Alblasserdam/Papendrecht (Polder Nieuwland) en Dordrecht (historische binnenstad).Rijkswaterstaat laat weten dat voorspellingen, hoe nauwkeurig ook gemaakt, altijd fors kunnen afwijken. Afwijken van enkele tientallen centimeters tot halve meter zijn voor de regio niet ongebruikelijk.
Inwoners wordt geadviseerd de berichtgeving van onder meer de eigen gemeente, de waterschappen en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid te volgen.
Lokale ondernemers trots op nominatie
Genomineerden eerste Business Event Merwestroom zijn verrast...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 17-05Jetskitocht vanaf de trailerhelling 19-05Reizigersinformatie in bussen van ...1 17-05Rabobank Merwestroom zet sponsoring ... 17-05Rehobothschool veelvraat tijdens ... 21-05T@B stelt schriftelijke vragen ... 21-05Vermissing Johan de Waal weer in ... 17-05Textielinzameling in Hardinxveld-Giessendam 17-05Basisschool terug naar de MiddeleeuwenMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 19-05Reizigersinformatie in bussen van ...1









