
Orgelmarathon voor kerk Kinderdijk
01-02-2012 00:00
0 reacties
KINDERDIJK - Elf organisten zorgen op vrijdag 10 en zaterdag 11 februari in Kinderdijk voor 24 uur non-stop orgelspel.
De organisten vullen de Dorpskerk met de klanken van het monumentale orgel om geld bijeen te brengen voor de renovatie van het kerkgebouw. Organist en organisator Arie Verhaar heeft bedrijven in de regio een brief gestuurd met de vraag of zij de marathon willen sponsoren. Er doen zes organisten van de eigen kerk mee en vijf organisten van elders.
De eigen organisten zijn: Arie Verhaar zelf, Adriaan van der Stoep, Piet van der Dussen, Jan de Ruiter, Albert Tahapary en Leonard de Groot. Daarnaast nemen deel: dominee Herwig uit Nunspeet, Gerben Mourik uit Oudewater, André de Jager uit Papendrecht, Henk van Lingen uit Alblasserdam en Hugo Baars uit Nieuw-Lekkerland.
'Niet iedereen speelt even lang', vertelt Verhaar. 'Onze eigen organisten zijn twee keer aan de beurt; wij spelen ook 's nachts een uurtje. Voor de uren tussen twaalf uur "s nachts en zes uur 's morgens vind je niet makkelijk iemand.
Een programma is er niet. Het zal van alles wat zijn: Psalmen, koralen, een stukje Bach... Het eerste en laatste half uur doen we samenzang.' Het publiek heeft gratis entree. Wel wordt er bij de ingang een giftenpot neergezet. Bij het klavier komt een camera te hangen. De beelden worden vertoond op een groot scherm vóór in de kerk. Zo kan het publiek de organist aan het werk zien. Van die opnames wordt een dvd gemaakt.
Verder zijn er in de kerk broodjes en koffie verkrijgbaar. De Dorpskerk in Kinderdijk is gebouwd in 1923. Omdat het kerkgebouw een uniek ontwerp is van wijlen architect Jan Wils, is het gebouw aangewezen als rijksmonument.
Fotobijschrift: Drie van de deelnemende organisten inde kerk van Kinderdijk.
Lokale ondernemers trots op nominatie
Genomineerden eerste Business Event Merwestroom zijn verrast...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 17-05Jetskitocht vanaf de trailerhelling 19-05Reizigersinformatie in bussen van ...1 17-05Rabobank Merwestroom zet sponsoring ... 17-05Rehobothschool veelvraat tijdens ... 21-05T@B stelt schriftelijke vragen ... 21-05Vermissing Johan de Waal weer in ... 17-05Textielinzameling in Hardinxveld-Giessendam 17-05Basisschool terug naar de MiddeleeuwenMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 19-05Reizigersinformatie in bussen van ...1









