Gemeente Papendrecht investeert in panden

13-01-2012 15:58
0 reacties

PAPENDRECHT - Hoewel de gemeente eigenlijk liever niet in vastgoed wil investeren, worden er toch twee panden stevig opgeknapt. Het gaat om het Westeind 11-13 en het Erasmusplein.

Het pand Westeind 11-13, tot voor enkele jaren bekend als slijterij de Gouden Bokaal, moet grondig aangepakt worden. Het college is van mening dat het pand deel is van de beeldkwaliteit van het Westeind en daarom behouden moet blijven. In deze visie vond het college woensdag tijdens de vergadering van de commissie Ruimte een vurig medestrijder in de persoon van Margré van Wijngaarden, voorzitter van Stichting Dorpsbehoud. Als inspreker overlaadde ze het college met complimenten. 'Ik heb hier wel eens anders gezeten,' bekende ze lachend. 'Maar nu kunnen we ons geluk niet op. Dit is fantastisch.'

De voormalige slijterij ligt op een voor vrijwel elke Papendrechter bekende locatie. De bedoeling is dat op de begane grond twee winkels komen. Daarvoor zal de pui aangepast worden. De loods en de garageboxen zijn in slechte staat en worden gesloopt. De verbouwingskosten worden geraamd op 270000 euro.

Sinds 2005 is de gemeente eigenaar van het pand aan het Erasmusplein, waar de Lidl vroeger zat. Ook hier gaat stevig verbouwd worden.

Na het vertrek van de Lidl is een deel van het Erasmusplein tijdelijk gebruikt door tweedehands kledingzaak Huisje Boompje Kleertje.

Er bestond nog een plan om er een huisartsen groep met apotheek in te vestigen, maar die plannen gingen niet door. Het college stelt nu voor het pand zodanig te verbouwen dat het geschikt wordt voor kantoor en vergaderruimte voor startende ondernemers. Dat zou onder de vlag van Bedrijvencentrum Drechtsteden moeten gebeuren. Dat initiatief heeft zijn sporen al verdiend op dat gebied. Voor de directe omgeving zal een dergelijk gebruik geen problemen opleveren. Een aantal raadsleden had nog wel wat bedenkingen over de forse bedragen die met deze projecten gemoeid zijn. Maar er zijn weinig andere reële opties, behalve slopen, en dat lijkt niet realistisch.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.