
Prijsuitreiking bij Van Beuzekom van Vriendenschaar in Hardinxveld-Giessendam
19 november 2025 om 16:22 VerenigingenHARDINXVELD-GIESSENDAM In 1932 opende Willem van Beuzekom zijn kledingzaak en kleermakerij in de Peulenstraat. Vanaf 1950 werd in de winkel ook herenconfectie verkocht. In 1954 kocht Willem van Beuzekom het oude herenhuis van de fam. Versteeg en vond de grote verbouwing plaats. Op 25 september 1955 werd het prachtige nieuwe winkelpand feestelijk geopend. In 1956 werd op de bovenverdieping een afdeling damesmode geopend. In 1996 sloot Van Beuzekom de winkel. Modehuis Van Beuzekom in Gorinchem bestaat nog steeds.
Twee weken geleden publiceerde het Kompas deze foto in de krant met de vraag of iemand nog wist waarom deze foto werd gemaakt en wie daar op staan. Kees Westerhout wist te vertellen dat het gaat om een prijsuitreiking van de Vriendenschaar loterij. Bij de eerste prijs werd een man en vrouw geheel aangekleed door de winkeliersvereniging, het ging om kleding, schoenen en een bezoekje aan de kapper. Op de foto staan Gerrit van de Heuvel en Jannie Westerhout, de echtgenote van Kees. Het exacte jaartal wist Westerhout niet, maar hij denkt dat het omstreeks 1982 was.
Deze foto werd voor de winkel van Van Beuzekom gemaakt door H. Klomp-Blokland, ze schonk haar fotos aan de Historische Vereniging.















