De eerste pont vertrekt al om 05.45 uur vanuit Gorinchem
De eerste pont vertrekt al om 05.45 uur vanuit Gorinchem Hannie Visser-Kieboom

Pilot met extra vroege afvaarten bij Riveer

12 mei 2026 om 09:35

HARDINXVELD-GIESSENDAM Ter voorbereiding van het werk aan de Merwedebrug start Riveer met Zuid-Holland Bereikbaar en Donkey Republic een pilot voor extra vroege afvaarten op de lijn Gorinchem-Sleeuwijk-Hardinxveld-Werkendam. De pilot loopt tot en met 31 juli van maandag tot en met vrijdag.

MERWEDEBRUG Met deze pilot spelen de partijen in op de behoefte aan betere bereikbaarheid in de vroege ochtend en bieden zij een aantrekkelijk alternatief voor woon-werkverkeer. De combinatie van veerpont en (deel)fiets maakt het mogelijk om snel, ontspannen en duurzaam te reizen. Reizigers kunnen hun eigen fiets meenemen of gebruikmaken van een deelfiets van Donkey Republic aan de overkant. De eerste afvaart vanuit Gorinchem vertrekt al om 05:45 uur. Met deze samenwerking wordt ervaring op gedaan met alternatieve reismogelijkheden en reizigers stimuleren om anders te reizen.

NACHTELIJKE DIENSTREGELING In de nacht van 22-23 mei is er zelfs een nachtelijke dienstregeling tussen Sleeuwijk en Gorinchem in verband met het afsluiten van de fietsstroken van de Merwedebrug. Meer informatie over de pilot op https://www.riveer.nl/pilot-andersreizen/