Het Achterdijkje aan de Giessen
Het Achterdijkje aan de Giessen Esther Coumans

Geen permanente bewoning aan het Achterdijkje in Hardinxveld-Giessendam

13 december 2025 om 13:31 Wonen

HARDINXVELD-GIESSENDAM Met het vaststellen van de omgevingsvisie voor Hardinxveld-Giessendam blijft permanente bewoning van recreatiewoningen aan het Achterdijkje nabij het natuurgebiedje de Giessenzoom niet toegestaan. Aandacht voor die permanente bewoning kwam pas op de valreep door inspreker en raadsman Jan Rob van Maanen. Hij sprak in namens een bewoner van een recreatiewoning bij de Giessenzoom.

Deze bewoner had reeds in 2021 een verzoek ingediend om permanent te mogen wonen in de recreatiewoning met inschrijving in het BAG (basisregistratie adressen en gebouwen),  maar volgens Van Maanen was nooit een antwoord ontvangen van de gemeente Hardinxveld-Giessendam. In de concept omgevingsvisie die in het voorjaar ter inzage werd gelegd was opgenomen dat daar geen permanente bewoning mocht plaatsvinden. Van Maanen noemde dat verbijsterend omdat bewoners daarover niet geïnformeerd zouden zijn. Het gaat in totaal om elf woningen. In zijn betoog wees Van Maanen op een brief van de minister om juist permanent wonen in recreatiewoningen wel toe te staan. Twee woningen aan de Giessenzoom in de gemeente Molenlanden werden volgens Van Maanen eerder wel gelegaliseerd en mogen nu permanent bewoond worden.

DAGRECREATIE

PvdA raadslid Gert Maas vroeg aan Van Maanen waarom de VVE van elf recreatiewoningen bij de ter inzage legging van de omgevingsvisie geen zienswijze had ingediend. Paul Hoogstraaten vroeg zich af waarom bewoners eerder geen contact hadden gezocht met politieke partijen. Raadslid Cees Lock (SGP) had een zelfde vraag. Wethouder Arjan Meerkerk gaf aan dat wel diverse malen gesproken is met bewoners en de VVE. ,,De Giessenzoom is een historische plek, situaties zijn daar gedoogd. In de omgevingsvisie is dit een gebied voor dagrecreatie, bovendien is het gebied lastig te ontsluiten.” Ondanks de inspreker en zijn bezwaren werd de omgevingsvisie vastgesteld en is en blijft permanent wonen aan het Achterdijkje nabij de Giessenzoom niet toegestaan. 

Natuurgebied Giessenzom
De recreatiewoningen zijn moeilijk bereikbaar
Het Achterdijkje langs de Giessen
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie