
Boringen voor Zonnepark Betuwelijn in Hardinxveld-Giessendam
3 april 2025 om 15:26 DuurzaamheidHARDINXVELD-GIESSENDAM De voorbereidingen voor Zonnepark Betuwelijn komen in beweging. Maandag is gestart met booronderzoeken op het perceel van het toekomstige zonnepark. Deze onderzoeken duren ongeveer vier weken en zijn nodig om de ondergrond goed in kaart te brengen.
Op basis van de uitkomsten kunnen we een geschikte bouwpartij (de zogeheten EPC-partij) selecteren en zorgen voor een veilige en efficiënte aanleg van het zonnepark. Het geotechnisch onderzoek brengt de draagkracht van de ondergrond in beeld. Zo kunnen ze bijvoorbeeld bepalen welke fundering het beste past bij de bodem op deze locatie. De uitvoering zal plaatsvinden met een boorvoertuig en handboringen. Het Milieukundig bodemonderzoek met handboringen is nodig om de bodemgesteldheid te controleren op mogelijke verontreinigingen. De werkzaamheden vinden plaats overdag en verspreid over het perceel.
DUURZAME STROOM
Tussen medio mei en eind 2025 wordt een keus gemaakt met welke partijen EPC gaat samenwerken. De financiering moet begint 2026 rond zijn, zodat in maart volgend jaar gestart kan worden met de aanleg. Medio 2026 moet dan het zonnepark duurzame stroom gaan opwekken. Wie op de hoogte wil blijven van de ontwikkelingen kan zich inschrijven voor de nieuwsbrief.
GROENE HARTINGSHOF
Naast Zonnepark Betuwelijn wordt in Hardinxveld-Giessendam ook het zonnepark ‘t Groene Hartingshof aangelegd tussen de A15 en de Parallelweg. De aanleg is een initiatief van de famillie Den Hartog en is onderdeel van het gebiedsplan Groene Oevers voor de aanleg van een nieuw boezemkanaal. Het zonneveld komt op een terrein van circa 10 hectare en kan naar verwachting ruim 11.000.000 kilowattuur duurzame stroom per jaar opwekken. Wat neerkomt op ruim 50% van alle huishoudens in de gemeente.

















