Het UWV verstrekte meer WW-uitkeringen
Het UWV verstrekte meer WW-uitkeringen UWV

Meer WW uitkeringen in Hardinxveld-Giessendam

20 november 2025 om 16:16 Economie

HARDINXVELD-GIESSENDAM In een groot deel van Nederland ontvangen meer mensen een werkloosheidsuitkering dan vorig jaar. Het UWV registreerde in oktober ruim 195.000 uitkeringen, tegenover 179.000 een jaar eerder. Dat is een stijging van bijna 9 procent. In Hardinxveld-Giessendam loopt het aantal WW-uitkeringen op met 10.7 procent. Van 103 in oktober 2024 naar 114 in 2025. Dat is 1,1 procent van de beroepsbevolking. 



In 286 gemeenten ontvangen meer mensen een WW-uitkering dan in dezelfde periode een jaar eerder. De sterkste stijging was op Ameland in Friesland. Daarna volgen de Utrechtse gemeente Woudenberg en de Utrechtse gemeente Bunnik. In 54 gemeenten nam het aantal werkloosheidsuitkeringen af. In Boger-Odoorn in Drenthe was de daling het sterkst. Het aandeel mensen dat een WW-uitkering krijgt is het hoogst in de Limburgse gemeenten Heerlen en Venlo. In deze gemeenten kreeg zo’n drie procent van de beroepsbevolking een werkloosheidsuitkering. Donderdag maakte het CBS bekend dat in oktober in totaal 411.000 mensen werkloos waren. Dit zijn naast mensen met een WW-uitkering bijvoorbeeld ook Nederlanders in de bijstand. Dat is 4 procent van de beroepsbevolking. In september was dat ook 4 procent.


Lees hier het CBS-bericht over de landelijke werkloosheidscijfers. Op deze pagina vind je meer gedetailleerde informatie per regio van het UWV.


Over de kaart
Het UWV heeft voor iedere gemeente het aantal WW-uitkeringen en het percentage WW-ontvangers ten opzichte van de beroepsbevolking in oktober 2025 gedeeld. Daarnaast hebben we ook cijfers over oktober 2024 (een jaar eerder) ontvangen. Op basis van die cijfers heeft het ANP de procentuele ontwikkeling van het aantal WW-uitkeringen t.o.v. een jaar eerder berekend. Dit getal bepaalt de kleur op de kaart. 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie