
Appeltaartconcert met klassieke muziek in bibliotheek Hardinxveld-Giessendam
20 april 2024 om 10:31 MuziekHARDINXVELD-GIESSENDAM In de bibliotheek wordt dinsdag 23 april een uniek klassiek concert gegeven. In een intieme setting brengen topmusici van onder ander het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Residentieorkest een mooi programma van diverse componisten.
De concerten worden georganiseerd door de stichting Appeltaartconcerten. Deze stichting heeft het motto: ,,Klassieke muziek voor iedereen” en richt zich in eerste instantie op mensen voor wie de gang naar de concertzaal moeilijk of zelfs onmogelijk is geworden. Zo verzorgde de stichting al concerten in buurthuizen, zorgvoorzieningen en wijktheaters, maar ook in hospices, TBS-klinieken en huiskamers. De stichting werd opgericht door altviolist Michiel Holtrop. Aanleiding voor het oprichten van deze stichting was zijn grootmoeder. Toen zij op latere leeftijd steeds verder achteruit ging en hem niet meer herkende, besloot hij een keer een concert voor haar en haar medebewoners te organiseren. Iedereen was ontroerd en het concept was geboren.
,,Later serveerde ik een keer appeltaart bij één van deze concerten. Die appeltaart werd het symbool voor onze concerten: het maakt het informeel en benadrukt de sociale functie die onze stichting ook heeft” aldus Holtrop ,,Dit is het zinvolste werk voor een musicus: om de mooiste klassieke muziek te spelen voor dankbare en soms heel zieke mensen,” Het concert in de bibliotheek aan de Pietersweer heeft het thema ‘ Zwoele Zomernachten’. De internationaal vermaarde mezzo-sopraan Karin Strobos voert samen met het Kreisler kwartet, bestaande uit Lis Perry (viool), Richard Wolfe (viool), Michiel Holtrop (altviool) en Anjali Tanna (cello), werken van onder andere Hector Berlioz en Astor Piazzolla uit. En na de muziek? Dan is er appeltaart!
Het Appeltaartconcert vindt plaats op dinsdag 23 april om 19:30 (inloop 19.15) in de bibliotheek, Pietersweer 34 in Hardinxveld – Giessendam. Kaartjes kosten vijf euro per stuk (inclusief koffie/thee en appeltaart) en zijn verkrijgbaar aan de balie, graag gepast en contant betalen, echter vol is vol. Kaarten reserveren kan via https://www.bibliotheekaanzet.nl/appeltaartconcert?waar=hardinxveld-giessendam

















