Stadsorganist Arjan Versluis
Stadsorganist Arjan Versluis Foto PGG Grote Kerk

Arjan Versluis opent orgelserie 2026 in de Grote kerk in Gorinchem

23 februari 2026 om 19:57 Muziek

GORINCHEM De titularis van de Grote Kerk en tevens stadsorganist van Gorinchem, Arjan Versluis, is deze maand 30 jaar kerkorganist. Hij speelt 28 maart op het Bätz/Witte-orgel; het concert staat in het teken van orgelliteratuur en improvisatie rond de passietijd met werken van van Dietrich Buxtehude en Johann Sebastian Bach en improvisaties.

Op zaterdagmiddag 28 maart opent Versluis tevens de orgelserie 2026 in de Grote Kerk. De muziekcommissie is bijzonder verheugd dat dit jaar weer een orgelserie wordt gehouden in de Grote Kerk en dat naast de vaste organist, diverse andere toporganisten komen musiceren. Verder is er aandacht voor het 30- jarig jubileum van Arjan Versluis als kerkorganist. Hij is sinds 1 maart 2019 verbonden aan dit prachtige instrument.

Versluis heeft orgel en improvisatie gestudeerd aan diverse conservatoria en is actief als docerend en uitvoerend musicus. Hij heeft een grote naam opgebouwd als organist en improvisator en ook diverse cd’s uitgebracht die door de vakpers uitstekend zijn ontvangen. Arjan laat de diverse klankkleuren en mogelijkheden van het orgel zo goed mogelijk aan u horen. De deuren van de kerk zijn om 15:30 uur open. Het concert begint om 16:00 uur. De entree is vrij met een collecte na afloop van het concert Na afloop is er ook een gezellig samenzijn waar u met elkaar en de organist kunt napraten.     

Voor meer info en het concertprogramma: gorinchemorgelstad.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie