Gemaal in Hardinxveld-Giessendam.
Gemaal in Hardinxveld-Giessendam. waterschap Rivierenland

Gemalen draaien volop

13 januari 2023 om 09:07 Natuur en milieu

HARDINXVELD-GIESSENDAM De regen van de afgelopen dagen vult de sloten snel. Gemalen van het waterschap draaien volop om wateroverlast te vermijden. De komende dagen blijven nat.

Al sinds de feestdagen is het nat weer en ook de grote rivieren stegen: door neerslag en kwel is de bodem verzadigd. Alle regen die nu valt, wordt door de bodem niet opgenomen maar komt snel in de sloot. In de afgelopen 48 uur viel in de Alblasserwaard, Vijfheerenlanden en Altena bijna 50mm regen. Dat is veel in korte tijd. In het oosten viel iets minder regen.

Sloten staan erg vol water. In het stedelijk gebied van de Drechtsteden is wateroverlast mogelijk. Ook kunnen riooloverstorten zorgen voor stank overlast.

GEMALEN DRAAIEN VOLOP

Alle gemalen draaien volop om water af te voeren naar de grote rivieren. In Hardinxveld-Giessendam staan nu extra pompen om knelpunten te ontlasten. Op het verzoek van het waterschap sloot de provincie Zuid-Holland donderdag de Arkelse Dam tussen Linge en Merwedekanaal: de Linge stijgt en zo ontlasten ze het kanaal. Het duurt even voordat het water in de sloot merkbaar zakt. De verwachting is dat er vandaag minder regen bij valt en dat peilen zullen zakken. Zaterdag wordt opnieuw een natte dag.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie