
Verkeersles over dode hoek op Koningin Wilhelminaschool in Hardinxveld-Giessendam
4 juli 2025 om 10:17 OnderwijsHARDINXVELD-GIESSENDAM Leerlingen van groep acht van de Koningin Wilhelminaschool kregen deze week les over ‘Veilig op Weg! Blijf uit de dode hoek’. Vrachtautochauffeur en instructeur Corina Hamer kwam langs met een vrachtauto om uit te leggen wat de dode hoek precies is, en vooral: waarom die zo gevaarlijk kan zijn.
Tijdens de les leerden de kinderen waar je als fietser wel en juist niet moet rijden als je een grote vrachtauto tegenkomt. Het spannendste moment? Zelf rond een vrachtauto lopen en plaatsnemen achter het stuur! ,,Pas als je zelf in die cabine zit, snap je hoe beperkt het zicht van een chauffeur eigenlijk is”, legt Corina uit. ,,Kinderen ontdekken hoe belangrijk het is om altijd afstand te houden van grote voertuigen zoals vrachtauto’s, bussen en tractoren.”
Het lesprogramma is een initiatief van Transport en Logistiek Nederland (TLN) en Veilig Verkeer Nederland (VVN). Het doel: het aantal verkeersongelukken met fietsers – vooral kinderen – tot nul te reduceren. Corina had duidelijke tips voor de kinderen: ,,Blijf altijd rechts én op ruime afstand van een vrachtauto. Minimaal drie meter, want vanuit de cabine is niet alles goed te zien, zelfs niet met spiegels.” Door het zelf te ervaren in de vrachtauto, beseften de kinderen hoe belangrijk dit is. ,,Daarom zijn deze lessen zo waardevol”, aldus Corina.
Op 12 september 2024 werd de eerste jaarlijkse ‘Nationale Blijf Uit De Dode Hoek Dag’ gehouden, om de aandacht voor de dode hoek een blijvende plek op de nationale agenda te geven. ’Veilig op Weg! Blijf uit de dodehoek’ is het grootste dode hoek lesprogramma in Nederland en uniek in Europa. Jaarlijks bezoeken TLN, VVN en alle Veilig op Weg partners, zo’n 1500 basisscholen.
Het project wordt gesponsord door: Stichting SOOB, Sectorinstituut Transport en Logistiek, RAI Vereniging, DAF Nederland, IVECO Nederland, MAN Truck & Bus Nederland, Mercedes-Benz Trucks Nederland, Renault Trucks Nederland, Scania Nederland, Volvo Trucks Nederland, Schmitz Cargobull, Tip Trailer Services, Hankook, PTV Group, Randstad Transport, BP, Zilveren Kruis en TLN-verzekeringen.
Wil je meer weten of zelf een ‘Veilig op Weg! Blijf uit de dodehoek’-les bijwonen? Of wil je dat er ook lesgegeven wordt op jouw basisschool? Neem dan contact op met Hannie Besseling via hbesseling@tln.nl of bel 088 456 71 77. Meer informatie vind je ook op www.veilig-op-weg.nl
















