Het buitenbad in 2021
Het buitenbad in 2021 gemeente Hardinxveld-Giessendam

Gemeenteraad stemt in met verkennend onderzoek naar heropening buitenbad in Hardinxveld-Giessendam

31 januari 2025 om 11:03 Politiek

HARDINXVELD-GIESSENDAM De reeds aangekondigde motie van de T@B om aanvullend verkennend onderzoek te doen naar heropening van het buitenbad aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam werd donderdagavond unaniem gesteund. Met uitzondering van CDA raadslid Wim de Ruiter, die was verhinderd de vergadering bij te wonen.

Vorig week presenteerde de T@B haar eigen onderzoek naar heropening van het buitenbad aan de Sluisweg, het bad werd in 2012 gesloten. Toen kondigde ze reeds haar motie aan. Met als een van de argumenten dat in het coalitieakkoord 2022-2026 ‘Samen krachtig voortbouwen’ gerefereerd wordt aan een buitenzwembad met als kader dat dit financieel haalbaar moet zijn en passend binnen de financiële positie van de gemeente. Uit het T@B onderzoek kwam naar voren dat heropening anderhalf miljoen euro gaat kosten. 

De T@B stelde bij het onderzoek voor om het buitenbad op termijn door de samenleving zelf te laten exploiteren, naar het voorbeeld van de Dompelaar in Groot-Ammers. De T@B pleitte in haar motie voor een integrale afweging tussen de verschillende onderzoeken en varianten naar binnen- en buitenzwembadfaciliteiten. De heropening van het buitenzwembad bij De Duikelaar kan zo als variant opgenomen worden bij het gezamenlijke onderzoek van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam, ook de gemeente Molenlanden is hierbij aangehaakt.

BOMMETJE

Cees Lock (SGP) toonde zich bereid de motie te steunen, al had hij wel de nodige vraagtekens. HIj haalde daarbij de column in het Kompas aan van Walter Leendertse, die daar in vijf redenen aanvoerde waarom zwembad de Dompelaar niet vergelijkbaar is met het butienbad aan de Sluisweg. ,,Het lijkt alsof Walter Leendertse mijn gedachten heeft gehackt”, zo grapte hij, terwijl hij liet weten uit te zien naar het ‘bommetje’ van Walter. Wim IJzerman (ChristenUnie) steunde de motie voor het verkennend onderzoek, maar niet de verdere inhoud van de motie. Zo noemde hij de geschatte kapitaallasten van 10.000 euro rijkelijk laag. 

SLUISWEG

PvdA’er Max van der Bout had de meeste woorden nodig om steun toe te zeggen aan de motie. Zo noemde hij de vraag aan de bevolking of ze het buitenbad open willen, iets te simpel. Ook verwees naar de noodzaak van het opknappen van het binnenbad, al leidt sloop volgens hem tot kapitaalvernietiging. Volgens de PvdA is de locatie aan de Sluisweg echter wel ideaal, temidden van alle andere sportvoorzieningen in het dorp. ,,Door nader onderzoek naast het onderzoek van Sliedrecht kunnen we dit straks tegen elkaar afwegen. Maar twee aparte zwembaden; particulier en van de gemeente lijkt ons onwenselijk.” Wethouder Christa Hendriksen noemde de brede steun voor de motie mooi. ,,Het is goed om dit te onderzoeken, de vele vragen die leven zullen we meenemen in het onderzoek.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie