Welkom in het Alzheimercafe
Welkom in het Alzheimercafe Alzheimer Nederland

Alzheimercafe in Hardinxveld-Giessendam over vormen van dementie

5 april 2025 om 08:45 Zorg

HARDINXVELD-GIESSENDAM In de Lange Wei wordt woensdag 23 april het maandelijkse Alzheimer café gehouden. Gastspreker is Vicky Hokken, Specialist Ouderengeneeskunde bij Rivas. Zij neemt de gasten mee in de uitleg over twee hersenziekten, die steeds vaker voorkomen.

De termen dementie en Alzheimer worden nog weleens door elkaar gebruikt. Dementie is dus een verzamelnaam voor symptomen waarbij de hersenen worden aangetast. Ziekte van Alzheimer is één van de meest voorkomende hersenziekte en de bekendste oorzaak van dementie. Andere vormen van dementie zijn onder andere vasculaire dementie, Lewy body dementie en frontotemporale dementie. Bij dementie denkt men vaak aan geheugenproblemen en minder aan verandering in het gedrag. Maar een kenmerk van frontotemporale dementie, verder genoemd FTD, en Lewy body dementie, verder genoemd LBD, is dat het geheugen nog lange tijd goed blijft, maar veranderingen in gedrag merkbaar worden.

Frontotemporale dementie is een vorm van dementie die vaak op jonge leeftijd, tussen de 40 en de 60 jaar ontstaat en wordt ontdekt. FTD wordt ook wel de ziekte van Pick genoemd, naar de Duitse neuroloog Arnold Pick die, voor het eerst een patiënt met deze ziekte beschreef in 1892. Lewy body dementie is een soort dementie, die na de ziekte van Alzheimer en vasculaire dementie vaak voorkomt. 

Het Alzheimercafe is een laagdrempelige ontmoetingsplaats waar mensen met dementie, hun mantelzorgers en alle geintereseerden elkaar kunnen treffen, informatie ophalen en vragen stellen. Er is een informatietafel aanwezig.

Iedereen is 23 april welkom van 19.30 uur tot 21.15 uur. inloop 19.00 uur.  Toegang is gratis. Geen vervoer? Bellen kan met P. Nijhoff 06 49998054 of mailen naar hardinxveldalzheimercafe@gmail.com

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie