'Ik ga me vandaag een beetje soldaat voelen'
2 juni 2013 om 00:00 NieuwsH'VELD-G'DAM - Zaterdagmorgen deed SGP-parlementariër Elbert Dijkgraaf de achtste editie van de toertocht met oude legervoertuigen uitgeleide. Ruim zestig kinderen, jongeren en volwassenen met een verstandelijke handicap beleefden weer een prachtige dag met een rit door de Alblasserwaard. Grote animator achter dit jaarlijkse festijn is de Hardinxveldse familie De Ruijter.
Door Gerard Droog
Ruim twee uur voordat het Tweede Kamerlid het startsein geeft rijden de ruim dertig uit de Tweede Wereldoorlog daterende legervoertuigen het industrieterrein aan de Beneden-Hardinxveldse Rivierdijk op. Keurig stellen ze zich (bij binnenkomst voorzien van een nummer) in slagorde op. Wachtend op hun gasten: de bewoners van de logeerhuizen De Ark in Hardinxveld-Giessendam en De Parel in Groot-Ammers en mensen met een beperking uit Hardinxveld-Giessen en omgeving. Bijna zestig kinderen, jongeren en volwassenen met een verstandelijke handicap worden getrakteerd op een rondrit door de streek. Alweer voor de achtste keer organiseert de Hardinxveldse familie De Ruijter dit aansprekende evenement waar de deelnemers zich dagen van tevoren op hebben verheugd. Zoon Arend de Ruijter was als één van de eersten met zijn legertruck aanwezig. ,,Als familie zijn we bijna een jaar bezig met de organisatie. Het aanvragen van vergunningen, het hele logistieke proces en het uitnodigen van de eigenaren van de voertuigen, die bijna allen lid zijn van de landelijke vereniging Keep Them Rolling. Een hoop werk, niet in de laatste plaats voor mijn ouders. Als de dag eenmaal daar is weet je echter waarvoor je het allemaal doet.''
Blije gezichten
Als één van de eersten loopt de 22-jarige Patricia met vader Piet over het terrein. Alles gaat op de foto. ,,Ik ben vorige week ook al met een tocht mee geweest", laat ze stralend weten. ,,Vrachtauto's zijn mijn favoriet, maar vandaag zit ik in een jeep", zegt ze enigszins teleurgesteld. Even later lopen we de 12-jarige Arianne de Ruijter met haar vriendin Lisanne Boer tegen het lijf. Voor Arianne (toevallig het nichtje van Arend de Ruijter) wordt het haar tweede tocht. Hoe anders is dat voor de 11-jarige Lisanne, die voor het eerst aan het evenement meedoet. Ze is een stuk zenuwachtiger. De minuten tikken weg en vlak voordat iedereen aan boord gaat treffen we op de valreep de 14-jarige Dennis van Zijl. Ook hij gaat voor het eerst mee, samen met zijn opa Arie. ,,Ik heb me er enorm op verheugd. Ik ga me vandaag best een beetje soldaat voelen." Het is kwart voor elf als Elbert Dijkgraaf het startsein geeft. De karavaan vertrekt in colonne richting Groot-Ammers en Gorinchem. In en op de legervoertuigen zijn louter blije en opgetogen gezichten waar te nemen.
De Legertruckdag is mogelijk gemaakt door de belangeloze medewerking van vele vrijwilligers, de eigenaars van de oude legervoertuigen, het Da Vinci College in Gorinchem en financieel door onder andere de Rabobank, het Fonds Verstandelijk Gehandicapten en een groot aantal bedrijven.










