Julia Ambachtsheer heeft beet, een voorntje
Julia Ambachtsheer heeft beet, een voorntje Hannie Visser-Kieboom

ZomerVISkaravaan laat jeugd in Hardinxveld-Giessendam kennis maken met het buitenleven

15 juli 2024 om 08:53 Vissen

HARDINXVELD-GIESSENDAM  Veel jeugd trotseerde zaterdagmorgen de regen bij aanvang van de ZomerVISkaravaan n de Middenwetering in de Wielwijk. Iets minder dappere vissers sloten aan toen het zonnetje zich weer liet zien. In totaal hadden 78 kinderen zich ingeschreven voor het evenement dat werd georganiseerd door Sportvisserij Nederland en HSV ‘t Voorntje. 

Een van de jonge vissertjes is Julia Ambachtsheer (9), enthousiast roept ze dat ze beet heeft. Eenmaal uit het water blijkt het te gaan om een klein voorntje van hooguit een half jaar oud, zo is de inschatting van viscoach Theo van Dam. Zelf gaat hij elke week wedstrijdvissen met de vereniging. de regen eerder in de ochtend deerde hem niet echt. ,,Daar kun je je op kleden”. Julia Ambachtsheer heeft ook al vaker gevist, ze gaat graag met haar vader mee vissen. Deze ochtend heeft ze even gewacht tot de buien over waren. ,,Vooral de spanning om iets te vangen is leuk”, zo vertelt ze. In korte tijd ving ze drie voorntjes. Jack den Heijer uit Rhoon is met zijn opa Henk van der Giessen uit Hardinxveld-Giessendam meegekomen naar de viswedstrijd. Ze trotseerden daarvoor zelfs de regen, maar beiden waren goed voorbereid met hun kekke vishoedjes. ,,Ik heb een keer een baars gevangen en dat vond ik zo geweldig, vooral door die spanning. Sinds die tijd ga ik graag vissen.” 


Bijschrift - Jong geleerd is oud gedaan

Hannie Visser-Kieboom

SNOEKEN

Naast het vissen krijgen de kinderen ook les n bijvoorbeeld voerballen maken en maden aan de haakjes doen. Even verder op krijgen ze les in het snoeken vangen. Dat vergt iets meer oefening dan het passief vissen op een vaste stek, volgens vicoach Theo van Zanten uit Streefkerk. Hij is vismeester en geeft ook les over het vissen op basisscholen. Zelf vist hij minimaal eenmaal per week, vooral voor de rust en ontspanning. ,,Dat deed ik al in mijn jeugd, daarna weer een poosje niet. Maar later ging ik weer met mijn eigen kinderen mee. Nu zit ik zelfs in het bestuur van de hengelsportvereniging in Groot-Ammers.” 


Bijschrift - De organisatie was in handen van HSV ‘t Voorntje

Hannie Visser-Kieboom

JEUGDLEDEN

HSV ‘t Voorntje organiseert de ZomerVISkaravaan alweer voor het vierde jaar, zo vertelt voorzitter Ad de Kok. ,,We willen de jeugd achter een schermpje vandaan halen en laten kennismaken met het buitenleven”.  Zijn vereniging heeft zo’n veertig jeugdleden. De organisatie van het evenement is een hele klus, vooral vanwege de vrijwilligers die nodig zijn. Na afloop van de viswedtrijd krijgen de knderen een hengel met vistuig cadeau en een goody bag van Sportvisserij Nederland. 

Aas voor de viswedstrijd
Een voorntje
Kinderen kregen visles van de visjuf
De organisatie was in handen van HSV 't Voorntje
Even pauze voor Jack Heijer en opa Henk van der Giessen
Tegen de middag kwam de zon door aan de Middenwetering
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie