In 2017 werd de vijftigste ronde van Hardinxveld-Giessendam gehouden
In 2017 werd de vijftigste ronde van Hardinxveld-Giessendam gehouden Jan de Bruin

Geen Wielerronde van Hardinxveld-Giessendam in 2025

4 mei 2025 om 11:04 Wielrennen

HARDINXVELD-GIESSENDAM Tot teleurstelling van wielerliefhebbers in de regio zal er dit jaar geen Wielerronde van Hardinxveld-Giessendam plaatsvinden. Het blijft stil in de polder dit jaar op Tweede Pinksterdag, maar de organisatie zit niet stil en zoekt naar alternatieven.

De organisatie heeft moeten besluiten het evenement af te gelasten vanwege een teruglopende belangstelling onder renners. Daarnaast is het besluit van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) om te stoppen met de organisatie van Regiokampioenschappen een belangrijke reden voor dit besluit. De wielerronde maakte in het verleden deel uit van deze kampioenschappen en trok mede daardoor een aantrekkelijk deelnemersveld. Zonder deze landelijke structuur ontbreekt een belangrijke reden voor renners om naar Hardinxveld-Giessendam af te reizen.

Toch blijft de organisatie niet stilzitten. Er wordt momenteel onderzocht of deelname aan de wintercompetitie van wielervereniging Jan van Arckel mogelijk is. Daarbij wordt gedacht aan een nieuw parcours rond de waterzuivering aan de rand van het dorp. Hiermee wil de organisatie het wielrennen in Hardinxveld-Giessendam op een alternatieve manier levend houden, ook buiten het reguliere wegseizoen. ,,Het is jammer dat we de ronde dit jaar niet kunnen organiseren, maar we kijken actief naar nieuwe kansen,” aldus de organisatie. ,,Met deelname aan de wintercompetitie kunnen we wellicht toch iets moois bieden aan renners en publiek op alle niveaus.”

Voorlopig zal het dus even stil blijven op het traditionele parcours. De organisatie bedankt alle vrijwilligers, sponsoren en supporters voor hun steun en betrokkenheid en hoopt binnenkort meer duidelijkheid te geven over nieuwe initiatieven.

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie