'Hardinxveld-Giessendam lijkt klaar voor glasvezel'

5 juli 2011 om 00:00 Nieuws

H'VELD-G'DAM - De belangstelling onder de inwoners van Hardinxveld-Giessendam voor glasvezel blijkt groot. Afgelopen twee weken organiseerde Reggefiber in samenwerking met de serviceproviders Concepts ICT, Kliksafe, KPN, Lijbrandt en Solcon acht informatieavonden. Vragen over de voordelen en mogelijkheden van glasvezel en het aanbod van de serviceproviders werden tijdens deze informatieavonden beantwoord. De opkomst was groot en bovenal belangrijk: men was positief te spreken over de komst van een glasvezelnetwerk in Hardinxveld-Giessendam.

Of Hardinxveld-Giessendam op glasvezel wordt aangesloten, hebben de inwoners zelf in de hand. Zodra dertig procent van de huishoudens voor 26 september heeft aangegeven voor glasvezel te kiezen door een glasvezelabonnement af te nemen bij één van de deelnemende serviceproviders, zal definitief tot aanleg worden besloten. De bereidheid hiertoe lijkt groot - de voordelen van glasvezel zijn immers enorm en dat glasvezel de toekomst heeft, is voor iedereen duidelijk. Op dit moment wordt de concrete belangstelling geïnventariseerd.

Wie van de voordelen van glasvezel wil profiteren, zal een abonnement moeten nemen bij een serviceprovider die internet, tv of telefonie via glasvezel aanbiedt. In Hardinxveld-Giessendam zijn dat er vijf, namelijk Concepts ICT, Kliksafe, KPN, Lijbrandt en Solcon. Elk van deze serviceproviders hanteert z'n eigen abonnementen en aanvullende diensten. Dat biedt de consument dus de keuze bij wie internet, tv en telefonie wordt afgenomen. De concurrentie tussen de serviceproviders zorgt voor acceptabele tarieven die niet hoger blijken te liggen dan de bedragen die nu worden betaald voor internet, kabel-tv en telefoon.

Zou de aanleg van glasvezel niet doorgaan wegens onvoldoende belangstelling, dan vervallen de afgesloten abonnementen. Reggefiber concentreert zich dan op andere gemeenten waar de dertig procent wel gehaald is. Inmiddels zijn zo'n 700.000 huishoudens in Nederland op glasvezel aangesloten en is Reggefiber in circa zestig steden en dorpen actief.

Reggefiber heeft op 17 juni een glasvezelwinkel geopend in Hardinxveld-Giessendam aan de Peulenstraat 221. Hier kunnen bewoners terecht met al hun vragen over de nieuwe infrastructuur. Zij kunnen zich er uiteraard ook aanmelden. Kijk op www.eindelijkglasvezel.nl/hardinxveld-giessendam voor de actuele openingstijden. Daarnaast is op de website de planning van de glasvezelinformatiebus in de buurt te vinden.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie