
Weinig antwoorden voor buurtbewoners over dood negenjarige jongen in Boven-Hardinxveld
12 oktober 2023 om 22:10 OverigBOVEN-HARDINXVELD De bijeenkomst voor buurtbewoners van de Prinses Marijkestraat, waar zaterdagmorgen een negen-jarige jongen dood werd gevonden, is donderdagavond door zo’n veertig mensen bezocht. Burgemeester Dirk Heijkoop laat na afloop weten dat de gemeente weinig antwoorden kon geven. Ook bij hem leven nog veel vragen, die misschien wel nooit beantwoord worden.
Buurtbewoners werden maandagmiddag per brief uitgenodigd voor de bijeenkomst in ‘t Hart in Boven-Hardinxveld. In de brief werd gesproken over een moment ‘om te luisteren, om te zien en om emoties met elkaar te delen’. De samenkomst was ook bedoeld ter nagedachtenis aan de jongen. Zo werd tijdens de samenkomst verteld dat op uitdrukkelijk verzoek van de familie de jongen in besloten kring wordt begraven. Buurtbewoners hadden eerder laten weten mogelijk bij de begrafenis aanwezig te willen zijn. Het sturen van een kaartje als teken van medeleven is wel mogelijk, deze kunnen gestuurd worden naar de gemeente, die ze verzamelt en bij de familie bezorgt.
Buurtbewoners hebben veel vragen over wat er nu gebeurd is, maar daar kunnen we geen antwoord op geven zolang het onderzoek nog loopt
VERDACHTE
,,De avond was vooral bedoeld om emoties te delen”, zo vertelt burgemeester Heijkoop na afloop. Hij stond die avond ook stil bij de impact van zo’n heftige gebeurtenis op de samenleving. Zaterdagmorgen om 8.49 uur werd 112 gealarmeerd, al snel bleek dat zich in de woning een drama moet hebben afgespeeld, waarbij de jongen het leven liet. De moeder werd aangehouden als verdachte en dinsdag werd bekend dat ze nog twee weken langer vast blijft zitten. Buurtbewoners hebben veel vragen over wat er nu gebeurd is, maar daar kunnen we geen antwoord op geven zolang het onderzoek nog loopt. Wat zich heeft afgespeeld horen we misschien pas als de verdachte wordt voorgeleid bij de rechter, maar dat is in handen van justitie. Ook kan gekozen worden voor een besloten zitting, omdat het om een kind gaat. Dus misschien krijgen we op sommige vragen nooit een antwoord.” De aanwezige politie vertelde kort over het verloop van onderzoek dat gedaan wordt bij dit soort incidenten.
EMOTIES
Naast uitleg van de burgemeester was ook Slachtofferhulp aanwezig, zij vertelde over de hulp die ze kan bieden. ,,Mensen moeten zo’n heftige gebeurtenis een plek geven. Iedereen verwerkt die emoties op een eigen manier. Je hebt zoveel soorten van emoties. Op veel vragen is geen antwoord, maar juist door dat deze avond uit te leggen en in alle rust te vertellen, merk je dat mensen begripvol zijn. Ik heb zelf net zoveel vragen als de buurtbewoners”, aldus Heijkoop Niemand van de aanwezigen heeft volgens de burgemeester gevraagd waarom de avond niet eerder in de week werd gehouden. ,,Als we dit maandag al hadden gedaan, hadden we helemaal niks kunnen vertellen. Dat zou echt te vroeg zijn geweest, dus dat had niet zoveel zin.”

















