Shepherd's Pie geeft 17 februari een jubileumconcert
Shepherd's Pie geeft 17 februari een jubileumconcert MA Van den Berg

Shepherd’s Pie viert feest in ‘t Hart in Boven-Hardinxveld

3 januari 2024 om 10:03 Muziek

GIESSENBURG De folkband Shepherd’s Pie uit Giessenburg bestaat 12 ½ jaar en dit wordt op 17 februari gevierd met een jubileumconcert in ’t Hart in Boven-Hardinxveld. Inmiddels is de band niet meer weg te denken uit de regio: Shepherd’s Pie treedt minstens twaalf keer per jaar op.


door Eline Lohman

In 2011 heeft een aantal leden van een zeemanskoor uit Giessenburg uit Hardinxveld-Giessendam de folkgroep Shepherd’s Pie opgericht. Puur omdat zij allemaal liefhebbers waren van Ierse volksmuziek. Er werd een dirigent gevonden en in het begin werd er elke week gerepeteerd bij de schietvereniging in Hardinxveld-Giessendam. De band vertolkt Ierse en Schotse folkmuziek en is geïnspireerd door de Fureys en door de Dubliners. Een jaar later, in 2012, was de groep groter geworden en werd een nieuwe thuishaven voor de repetities gezocht. Die werd gevonden bij de scouting. Inmiddels bestaat Shepherd’s Pie uit zes muzikanten: twee gitaristen, één ukelele-speler, één accordeonist, één mondharmonicaspeler en een zanger. De instrumentspelers zingen ook allemaal ter begeleiding van de instrumenten.


OP LEEFTIJD

De band is succesvol, vertelt Ad Krijgsman, die zingt bij Shepherd’s Pie. ,,Ons succes zit erin dat we allemaal op leeftijd zijn en dat we stuk voor stuk als hobby muziek maken hebben. We hebben dus veel gemeen en dragen de passie voor wat we doen echt uit. We repeteren elke twee weken en we treden minstens twaalf keer per jaar op. Ook bij festivals. Dat doen we in de hele regio en soms ook daarbuiten. Ons publiek blijft enthousiast en dat geeft ons het plezier om verder te gaan met de band. Als je het enthousiasme ziet van mensen wanneer wij optreden, dan weet je: daar doe je het voor. We hebben allemaal verschillende karakters en komen uit de hele regio - ikzelf woon in Giessenburg - en het is mooi dat we elkaar hebben gevonden voor Shepherd’s Pie.” Het is een bewuste keuze van de band om vooral Ierse volksmuziek te maken. Deze muziek spreekt de bandleden enorm aan en zij merken dat het publiek ook helemaal meegaat in de muziek die ze maken. 

IERSE VOLKSNUMMERS

Ad: ,,We spiegelen ons aan wat vroeger de Dubliners speelden. Waarom dat genre? Elk nummer uit Ierland gaat over het verleden van het land. De Engelsen hebben het land lang onderdrukt en in de liederen die de mensen daar zingen, hoor je de heimwee naar het thuisland. Want veel mensen zijn uit Ierland geëmigreerd. Dat gevoel willen we overbrengen met onze muziek.” Om het jubileum van de folkband te vieren, houdt zij op 17 februari een concert. De band vult de avond zelf. ,,We hebben voldoende muziek in ons repertoire, dus dat komt helemaal goed. Zo zingen we Ierse volksnummers en af en toe komt er een Schots of Amerikaans nummer voorbij. We spelen twee keer een uur, met een pauze ertussen. We hopen veel mensen te ontmoeten! Uiteraard gaan we voor een uitverkochte zaal. We hebben al veel enthousiaste reacties gehoord op ons jubileumconcert.”


VERSTERKING

De band zoekt versterking voor Shepherd’s Pie: een violist(e). ,,We hadden een violiste, maar zij is gestopt. Een nieuwe violist(e) zou een mooie aanvulling zijn. Een viool past goed bij de muziek die wij maken.” Kaarten zijn in de voorverkoop voor € 10 verkrijgbaar bij: de Leeuwerk, 06-23177111 en Krijgsman, 06-38463010.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie