
Laatste raadsvragen van PvdA raadslid Gert Maas over Speel-In in Hardinxveld-Giessendam
30 maart 2026 om 16:04 PolitiekHARDINXVELD-GIESSENDAM PvdA raadslid Gert Maas heeft zijn laatste raadsvragen gesteld over de populaire Speel-In. Tijdens het verkiezingsdebat van 12 maart lieten vertegenwoordigers van Speel-In weten zich zorgen te maken over hun voortbestaan vanwege het korten van de subsidie van Servanda.
Gert Maas wil nu van het college weten wat de gevolgen zijn van de bezuinigingen op het Servanda van 143.674 euro op het Welzijns jeugdwerk. Deze bezuiniging was opgenomen in de begroting voor 2026 en door de raad in meerderheid goedgekeurd. ,,Klopt het dat deze door het college voorgestelde bezuiniging consequenties heeft voor de Speel-In?”, zo vraagt Gert Maas zich af.
In de begroting was niet specifiek aangegeven waarop deze bezuiniging betrekking had, maar de gemeenteraad stelde daar ook geen vragen over. Volgens raadslid Maas wekte de wijze van presentatie de indruk dat de bezuiniging beleidsarm was. Verder wil Maas weten of de gemeente met de betrokken partners, waaronder de Speel-In overleg heeft gehad over deze bezuiniging. Liefst ziet de PvdA dat de Speel-In op dezelfde voet door kan gaan.

















