
Slotronde seizoen bij schaakclub De Giessen en Linge met snelschaakkampioenschap
6 juni 2025 om 08:25 DenksportHARDINXVELD-GIESSENDAM De afsluiting van het schaakseizoen van De Giessen en Linge was in de Til in Giessenburg. Allereerst werden de verschillende prijzen uitgereikt. De eerste prijs in de interne competitie ging na spannende strijd naar Eddy Korevaar, die voor het eerst kampioen werd van de club. Op de tweede plaats eindigde Jaco Vonk, die 9 van zijn 10 partijen in remise zag eindigen en daarmee de titel “remisekoning” verwierf. Hans Karelse werd opnieuw derde, gevolgd door Gela Nikoladze en Henk Boot, die dus werd onttroond als kampioen. De beker was dit jaar voor Jaco Vonk die in de finale Gela Nikoladze terugwees.
Eddy Korevaar had een succesvol seizoen, want ook het Rapidkampioenschap bracht hij op zijn naam met een score van 10,5 punten uit 12 wedstrijden, evenveel als zijn naaste concurrent Jaco Vonk. Jaco kwam echter 1,5 weerstandspunt tekort. Over drie avonden verdeeld werden in totaal dus 12 ronden gespeeld waarna de punten werden opgeteld. Eddy verloor alleen van Gela Nikoladze en speelde remise tegen Louis Rutgers. Jaco legde het af tegen Eddy en moest een remise afstaan aan Wim Rietveld. Gela Nikoladze eindigde als derde met 9 punten.
Er is ook elk jaar een prijs voor de speler die de sterkste progressie heeft gemaakt, wat wordt weerspiegeld in de grootste stijgging van de ELO-rating. Was dat vorig jaar Gela Nikoladze, dit jaar was deze prijs weggelegd voor junior Michael Houweling met een stijging van maar liefst 131 ELO-ratingpunten. De Ambassadeurscup die wordt uitgereikt aan de speler met het beste resultaat in de externe competitie werd overtuigend gewonnen door André van Wingerden met een score van 8,5 uit 11, duidelijk beter dan Jaco Vonk en Gela Nikoladze met 10,5 uit 18.
In de externe competitie wilde het met het KNSB-team niet erg vlotten. Door een viertal redelijk ongelukkige 3,5-4,5 nederlagen liepen we een hoge klassering mis. Maar in de regionale SOS-competitie deed het eerste team het uitstekend door op rij 7 wedstrijden te winnen. In de voorlaatste ronde tegen mede-koploper ging echter alles mis en leden we een zware nederlaag. Gelukkig herpakte het team zich in de slotronde in De Bilt met een 6-2 overwinning op Vegtlust en werd de 2e plaats veilig gesteld. Hiermee waren we de beste tweede van de 4 eerste klassen, was er alsnog promotie bereikt! Met het 2e SOS-team wilde het dit jaar minder vlotten. Nogal wat spelers waren “extern uit vorm”.
Na de prijsuitreikingen volgde natuurlijk nog traditiegetrouw de strijd om het snelschaakkampioenschap. Zou ook hier een nieuw gezicht met de prijs aan de haal gaan of zou de kampioen van vorig jaar en kersverse vader Tijmen Schakel zijn titel prolongeren? In ronde 4 was het duel om de eerste plaats tussen Gela en Jaco. Jaco stond eerst goed, ook al omdat een wit paard op de a-lijn wat dromerig om zich heen keek en buiten het strijdgewoel bleef. Jaco maakte een misrekening en dat kostte hem een stuk. Na heftige strijd ontstond een eindspel waarin beiden een pion tot dame lieten promoveren. Gela stond in deze fase duidelijk beter en verhinderde dat een tweede pion van Jaco zou promoveren. Hij won. Er was nog een groep van 5 achtervolgers.
In de zevende en laatste ronde ging het om de 2e plaats. Kanshebbers waren Henk, André, Tijmen, Henry, Jaco en Michael. Zou Gela ook van Henk winnen? Die voelde daar niets voor. Gela opende anders dan in de gewone competitie, en vergiste zich in de opening en dat kostte hem een stuk. Henk ruilde het een en ander en hoewel Gela in het vervolg nog wel een kwaliteit won, kon Henk op de damevleugel beslissend doorbreken en eiste hiermee de 2e plaats voor zich op. André en Tijmen wonnen beiden hun laatste partij en eindigden samen op de derde plaats met 5 uit 7. En ook hun weerstandspunten waren precies gelijk: nl. 24,5 en dan geldt het Sonneborn-Berger systeem, dat dateert uit 1886-87. En deze SB-score scheelde ook maar 0.50 punt! Kortom, een echte “close finish” tussen André en Tijmen. Henry Houweling eindigde alleen met 4,5 punten op plaats 5. Jaco, Michael en Wim Rietveld deelden met 4 uit 7 de plaatsen 6 tot 8. Het was een geslaagd snelschaaktoernooi, waarbij er ook voor de inwendige mens genoeg te genieten viel. Het volgende seizoen begint weer dinsdag 2 september.















