
Doetse Kom haalt bijna 6.000 euro op tijdens Swim2Fight Cancer Team Estafette
2 juni 2026 om 16:48 ZwemmenGIESSENBURG Met veel trots kijken zwembad de Doetsekom en Zwemanalyse terug op de tweede editie van de Swim2Fight Cancer Team Estafette. Op vrijdagavond kwamen 24 deelnemers, verdeeld over 8 teams, in actie voor het goede doel. Samen haalden zij bijna 6.000 euro op voor onderzoek naar kanker.
Om 17.00 uur klonk het startschot voor de estafette in het 50-meter buitenbad van Giessenburg. Gedurende drie uur wisselden de zwemmers elkaar iedere 15 minuten af, terwijl supporters, vrijwilligers en banentellers hen vanaf de badrand enthousiast aanmoedigden. Het team United by Water wist het hoogste sponsorbedrag op te halen en won daarmee 12 tickets voor de Doetsekom Feestdag op zaterdag 5 september. De zwemclinic van Zwemanalyse ging naar team de doBbErTTjEs. Dit team kwam met slechts 7% afwijking het dichtst in de buurt van het vooraf opgegeven aantal banen.
Na afloop ontvingen alle deelnemers een Swim2Fight Cancer-medaille als dank voor hun inzet. Mariëlle de Bruijn van de Doetsekom kijkt met een goed gevoel terug op de avond: ,,Naast evenementen als de Doetse Triathlon en de Doetse Hamster Zwem4daagse vinden wij het belangrijk om ook ruimte te maken voor evenementen met een maatschappelijke impact. Juist op zo’n avond zie je hoe sport mensen verbindt. We zijn trots op alle deelnemers, vrijwilligers, donateurs, sponsoren en het team van Zwemanalyse die dit samen mogelijk hebben gemaakt. Bijna € 6.000 ophalen is mooi, maar nog mooier is dit met elkaar te doen.“
Doneren kan nog steeds via: https://www.fightcancer.nl/fundraisers/swim2fightcancerdoetsekom2026


















