Schade aan spelcomputer in ziekenhuis

7 januari 2011 om 00:00 Nieuws

H'VELD-G'DAM - Het zoontje Jesse van de heer K. heeft lange tijd in het ziekenhuis gelegen. Om deze periode wat prettiger te maken kocht de heer K. een spelcomputer voor hem. Bij het verwisselen van een infuuszak stootte een verpleegkundige een beker yoghurt om. De yoghurt stroomde over de computer, die sindsdien niet meer werkt en ook niet te repareren is. Dit tot groot verdriet van Jesse. De heer K. stelde het ziekenhuis aansprakelijk voor de schade en eiste een schadevergoeding van € 350. Van de verzekering kreeg hij te horen dat er niets zou worden uitgekeerd.

Mijnheer K. belt daarop met Zorgbelang om te informeren wat hij nu nog kan doen. De medewerker Informatie en Klachtopvang wijst hem op de mogelijkheid om de afwijzing te laten beoordelen door de Geschillencommissie Zorginstellingen. Veel ziekenhuizen zijn aangesloten bij een verzekering die zich, in geval van onenigheid over schade-uitkeringen, neerlegt bij het oordeel van deze commissie. Het kan gaan om zowel materiële als immateriële schade, tot een waarde van € 5.000. Met hulp van Zorgbelang stelt de heer een brief op voor de geschillencommissie. De Geschillencommissie heeft de heer K. laten weten dat haar uitspraak voor beide partijen, dus ook voor hem bindend is. Hij is daarmee akkoord gegaan. Uiteindelijk heeft de verzekering een bedrag van € 225 moeten uitkeren ter compensatie van de schade.

Heeft u ook een vraag of klacht, dan kunt u op werkdagen bellen naar 088-9294030. E-mail: ikg-zuid@zorgbelang-zuidholland.nl. Website: www.zorgbelang-zuidholland.nl. Met vragen over de gezondheidszorg kunt u terecht bij Zorgbelang Zuid-Holland. Medewerkers van de afdeling Informatie en Klachtopvang staan u te woord over patiëntenrechten en klachtenprocedures. Iedere maand staat hier een voorbeeld van een vraag of klacht over de zorg.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie