
Jolanda Aantjes is nieuwe predikant voor Stationskerk in Hardinxveld-Giessendam
8 juli 2025 om 11:12 ReligieHARDINXVELD-GIESSENDAM De Stationskerk heeft een nieuwe predikant; Jolanda Aantjes-Lubbersen. De kerkenraad bracht 2 juli een beroep uit en dezelfde dag liet ze weten dit beroep met overtuiging te aanvaarden.
Jolanda Aantjes werkt ruim 20 jaar in de Protestantse kerk waarvan de afgelopen negen jaar als pastor/ voorganger in de Protestantse Gemeente Hall en Voorstonden, waar zij zich met hart en ziel inzet voor pastoraat, erediensten en gemeenteopbouw. ,,Het is bijzonder om geroepen te worden tot het ambt van predikant, in een gemeente die ruimte biedt voor de Geest, onderlinge ontmoeting, verdieping en verbondenheid”, zo zegt Jolanda Aantjes. ,,Ik zie ernaar uit om na de zomer te verhuizen naar Hardinxveld-Giessendam om met elkaar het leven te leven in navolging van Jezus Christus - onze Heer.”
De voorbereidingen voor haar bevestiging en intrede zijn inmiddels in gang gezet; de datum daarvan wordt later bekendgemaakt. De gemeente is dankbaar dat zij na een vacante periode van drie jaar de positie van predikant met het aangenomen beroep van Jolanda weer kan invullen. Eerder was ze elf jaar pastoraal werker bij de Protestantse gemeente Biddinghuizen. In 2016 werd ze kerkelijk werker in Hall en Voorstonden.
De vorige predikant Amanda Spies-Muis, was van 2016-2022 verbonden aan de gemeente. Ze nam afscheid in coronatijd, zodat niet direct gezocht werd naar een opvolger. Anderhalf begon de zoektocht naar een nieuwe predikant.
De Hersteld Hervormde kerk in Boven-Hardinxveld bracht tevergeefs een beroep uit op ds. R. van de Kamp uit Opheusden. Het was het eerste beroep na het vertrek van ds. J.L. Schreuders in het voorjaar.

















