Afbeelding

Schreeuwen voor de bühne in Hardinxveld-Giessendam?

27 juni 2024 om 14:36 Column

COLUMN

In Sliedrecht komt een asielzoekerscentrum. Dat zijn in ieder geval de plannen van burgemeester en wethouders. Als alles volgens plan verloopt, is er eind 2025 in de hoek Kweldamweg/Zwijnskade een plek waar asielzoekers kunnen worden opgevangen. De gemeente Sliedrecht nam het voortouw in de bouw van het azc om zo eventuele opgelegde plaatsing van de landelijke overheid voor te zijn en zo de regie in eigen handen te houden.


En er zijn natuurlijk altijd zaken die mensen meer raken, of lijken te raken, dan andere dingen. Als je op sociale media gaat kijken staan de meeste reacties onder stukken over zwarte piet, dingen rondom de lhbtqi+ gemeenschap, windmolens en asielzoekerscentra. Want iedereen heeft altijd wel ergens een mening over en vanachter je veilige toetsenbord is het lekker oordelen. Met die laatste twee is het vaak zo: prima dat het ze komen, maar ‘niet in mijn achtertuin graag’.
En zo reageerde begin dit jaar ook de gemeente Hardinxveld-Giessendam in eerste instantie op de plannen voor het azc in Sliedrecht. Het college noemde de keuze voor de locatie ‘vanuit het oogpunt van veiligheid, zorg, bereikbaarheid en de bouwlocaties in de directe omgeving onbegrijpelijk’. Fast forward naar nu, juni 2024. De Hardinxveldse raad boog zich uiteindelijk ook over de mogelijkheid tot het opvangen van asielzoekers. Na de bespreking van vier varianten besloot die gemeenteraad dat aansluiten bij het Sliedrechtse plan het slimste was. In plaats van plek voor 250 asielzoekers, zou er nu plek moeten komen voor 360 asielzoekers, dus 110 mensen extra op dezelfde plek.


Persoonlijk vind ik het nogal een flinke draai binnen een half jaar. Van enorme afkeuring van de locatie vanuit het oogpunt van veiligheid en zorg, naar het huisvesten van 110 mensen op dezelfde plek. Zijn die zorgen om de veiligheid er dan niet meer? Of wilde de gemeente Hardinxveld een beetje schreeuwen voor de bühne? Ik weet het niet. Ik weet wél dat er een groep mensen écht op opvang zit te wachten omdat het in hun land niet veilig is. En waar zit je dan veiliger dan tussen Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam?

Marjanne Dijkstra

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie