Afbeelding
gemeente Hardinxveld-Giessendam
Raadspraat

Het nieuwe coalitieakkoord

8 juni 2022 om 10:23 Column

Met interesse heeft het CDA het coalitieakkoord ‘’Samen krachtig voortbouwen’’ van de coalitiepartijen T@B, SGP en ChristenUnie gelezen. Positief is dat de coalitiepartijen het akkoord samen met de inwoners en maatschappelijke organisaties uitvoeren. Voor het CDA is dit een belangrijk uitgangspunt. De zorg voor elkaar is het fundament van de samenleving.

Het CDA vindt het jammer dat naast het coalitieakkoord niet gekozen is voor een zogeheten raadsprogramma. Dit is een programma dat door alle 5 partijen onderschreven wordt. In de vorige periode is met plezier hieraan gewerkt.

In het akkoord zijn zo’n 20 punten genoemd om Hardinxveld-Giessendam verder vorm te geven. Deze opgaven zijn erg algemeen geformuleerd waar je niet tegen kan zijn. Het CDA denkt graag mee over concrete invulling hiervan.

Het CDA vindt het belangrijk dat de komende periode 18.000 bomen geplant worden voor CO2 opvang: 1 boom per inwoner. Veel gemeenten hebben dit in hun coalitieprogramma opgenomen. Groen en gezond gaan samen. Is het een idee om op de Kanaaldijk-Zuid een wandelpad aan te leggen zodat een nieuwe wandelverbinding ontstaat tussen Beneden- en Boven-Hardinxveld, achter de motorcrossbaan? Er ontstaat dan een alternatief voor de drukke Rivierdijk.

Wij zijn erg benieuwd hoe de coalitie de plannen inzake burgerparticipatie gaan aanpakken. En dan wonen, het meest urgente onderwerp. Een dak boven je hoofd, is een primaire levensvoorziening. Essentieel is dat flink tempo gemaakt wordt met het bouwen van woningen voor verschillende gezinssamenstellingen tegen een betaalbare prijs. Voldoende woningen zorgen er ook voor dat gemeentelijke voorzieningen in de toekomst in stand kunnen worden gehouden. De daden van de nieuwe coalitie zullen nauwlettend door ons gevolgd worden.

Timon van Zessen

Burgerlid CDA

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie