
Column: Zomervakanziek
17 juli 2024 om 10:50 Column Kompas-columnsIk denk dat meerdere mensen hier last van hebben: de Vakanziekte. Het is het verschijnsel wanneer je na tijden van drukte, werk, misschien wel stress ineens in een zwart gat valt van totaal rust en niets doen. Alsof je met honderd kilometer doorjakkert en ineens tot stilstand komt midden in de open polder. Ik heb dat altijd de eerste paar dagen van de zomervakantie. Waar andere mensen vrolijk door- en inpakken loop ik vaak als een soort zombie die van voren niet weet dat hij achter leeft door het leven. Ik vergeet dingen, ben een beetje duizelig, heb nergens zin in en krijg niet alles op een rijtje wat vrij verwonderlijk is voor iemand met ADHD die doorgaans vijfentwintig dingen door elkaar doet. Gelukkig duurt dit maar een paar dagen en daarna ben ik weer de oude.
Het verbaasde me dan ook dat er mensen zijn die nog genoeg energie overhebben om in plaats van vakantieplannen te maken, veel liever protestborden de grond in slaan. Tegen het AZC, want ,,we willen geen Ter Apel hier”. Ik was even benieuwd namens wie dan? Je kijkt dan toch even wie er in de plaatselijke politiek niet geheel positief tegenover het AZC stonden. Er stonden nagenoeg geen spelfouten op, dus van de T@B kon het niet geweest zijn. De SGP schat ik toch wat hoger in. Die hadden een enorme vrachtwagen of een snelle knaloranje bolide aan laten rukken ter ondersteuning. Kom ik uit op een groep individuen die tijd overhad. Ze hadden zich wat vergist in een toch blijkbaar wat linkser deel van Hardinxveld, aangezien de borden in mijn optiek maar een oogwenk hebben gestaan. Ik denk dat de verantwoordelijken (ik ga voor het gemak even uit van meerdere mensen) langer bezig zijn geweest met het bedenken van de ingewikkelde rijmschema’s en het plaatsen van de borden dan dat ze er überhaupt hebben gestaan.
Ik schaar de actie voor het gemak maar even onder het snakken naar vrijheid, rust, even niets doen. Je niet bezig hoeven houden met winkelcentrumdromen, het financiële rampjaar 2026 of de eventuele komst van een AZC. Prettige vakantie!
















